20 lipca 2024

Jak udekorować stół w jadalni? – 4 propozycje

Stół w jadalni to podstawowy element wyposażenia każdego domu. Ale skoro nie używamy go do jedzenia, to czy może być kluczowym elementem wystroju domu? Odpowiedź jest zdecydowanie twierdząca.

Poznaj 4 pomysły na udekorowanie stołu w jadalni. Bez względu na styl, z pewnością znajdziesz wśród nich coś dla siebie.

1. Dekorowanie stołu kwiatami i świecami – inspiracje w stylu boho

W tym przypadku mówimy o rozwiązaniu dwa w jednym, a faktem jest, że można je stosować razem, ale także osobno. Mowa tu o kwiatach i świecach, które są idealnym rozwiązaniem, jeśli wybierasz styl boho chic. Kluczem do dekoracji z użyciem kwiatów lub świec jest nie tyle sam element, co jego odpowiednie towarzystwo.

W przypadku świec — świecznik, który ma odzwierciedlać Twój styl, a w przypadku kwiatów — piękny wazon w kształcie, z materiału i w kolorze, który Ci się podoba.

2. „Zasada trzech” przy dekorowaniu stołu w jadalni

Czy słyszałeś kiedyś o zasadzie trzech w projektowaniu wnętrz? Opiera się ona na fakcie, że zawsze lepiej jest dekorować trzema elementami niż dwoma lub czterema. Dlatego niezależnie od tego, czy przedmioty są takie same, czy różne, zawsze wybieraj liczbę trzy. W ten sposób wypełnisz stół harmonią, wnosząc jednocześnie dynamizm i przełamując symetrię, jaką dają w dekoracji liczby parzyste.

3. Co zrobić, gdy stół w jadalni jest szklany?

Jedną z opcji jest kontynuacja trendu szklanego i wybór innych elementów dekoracyjnych wykonanych z tego samego materiału. Aby przełamać monotonię, do wazonów na kwiaty lub świeczników można wybrać szkło barwione w różnych kolorach. Kiedy nadchodzi pora jedzenia, wybór zastawy stołowej wyróżniającej się na tle szkła może nadać projektowi dużo ruchu.

Dobrym przykładem są kolorowe naczynia lub naczynia wykonane z materiału takiego jak bambus. A jeśli chcesz dodać do stołu jakiś akcent, nie ma to jak położenie pod nim dywanika. Wybierz gładki dywanik, jeśli dekoracja stołu jest bardziej wyrazista, lub bardziej kolorowy, jeśli zamierzasz udekorować stół w bardziej dyskretny sposób.

4. Dekorowanie stołu w jadalni za pomocą obrusu.

Obrus nigdy nie zawodzi. Piękny obrus przykryje i ubierze stół w najbardziej elegancką szatę. Gdy nadejdzie pora jedzenia, możesz zastąpić ten piękny obrus obrusem do codziennego użytku, na przykład odpornym na plamy obrusem olejowym. Podsumowując, jeśli chcesz przełamać monotonię swojej jadalni, skorzystaj z tych pomysłów, aby udekorować stół zgodnie z własnym gustem i w wielkim stylu.

Więcej artykułów o wystroju wnętrz znajdziesz w serwisie morning.pl.