22 kwietnia 2024

Najbardziej popularna forma oświetlenia salonu: żyrandol – sprawdź inspiracje!

Żyrandol to funkcjonalna i estetyczna forma oświetlenia. Od lat cieszy się popularnością i stanowi wyróżniający, efektowny element wyposażenia modnych aranżacji wnętrzarskich. Obecnie na rynku meblarskim można znaleźć żyrandole w różnorodnym stylu, wykończeniu czy wielkości, z bogatymi zdobieniami lub z kilkoma źródłami światła. Na jaki model się zdecydować, aby prezentował się jak najlepiej w Twoim salonie, który jest strategicznym pomieszczeniem domu? Dobierz rodzaj oświetlenia odpowiadający stylowi Twojego mieszkania i stwórz wyjątkowy, klimatyczny salon.

Żyrandol – gdzie sprawdzi się najlepiej

Wybierając żyrandole do salonu natrafisz na  wiele propozycji. Designerzy prześcigają się z coraz to nowszymi rozwiązaniami świetlnymi. Aranżując wystrój salonu, warto już wcześniej zaprojektować rozmieszczenie lamp i charakter pomieszczenia tak, aby poszukiwania idealnego żyrandola przebiegały sprawnie, a efekt końcowy tworzył spójną całość. 

Pamiętajmy, że duże, ozdobne żyrandole czują się najlepiej w większych przestrzeniach – masywny żyrandol w małym salonie może zaburzyć jego proporcje i przytłoczyć pomieszczenie. Jak uniknąć tego błędu i jak dopasować oświetlenie do danego stylu pomieszczenia? Na Studioswietla.pl znajdziesz gotowe aranżacje i najwyższej jakości produkty.

Idealny żyrandol do nowoczesnego salonu

Funkcjonalne i nieprzekombinowane lampy to idealne oświetlenie do nowoczesnego salonu, gdzie królują oszczędne rozwiązania i proste formy. Świetnie sprawdzą się tu żyrandole, których kompozycja punktów świetlnych opiera się na łączeniu prostych linii pod różnymi kątami, z dodatkową możliwością sterowania kierunkiem oświetlenia. Dzięki temu zyskujemy dynamiczną, funkcjonalną całość, która spójnie wpisuje się w nowoczesny wystrój. Na Studioswiatla.pl sprawdź lampy online dedykowane wnętrzom urządzonym w tym stylu.

Salon glamour – subtelny błysk w Twoim domu

Żyrandol w salonie glamour najczęściej stanowi strategiczny punkt pomieszczenia – musi być przede wszystkim widowiskowy i efektowny. Postaw więc na mosiężne, kryształowe bądź szklane elementy tworzące bogate kompozycje, które pięknie odbijają światło. Jeśli dysponujesz wystarczającą przestrzenią, zdecyduj się na centralnie ustawione, zdobione oświetlenie, które już od wejścia będzie przykuwać uwagę gości i cieszyć oko domowników. Sprawdź jakie produkty czekają na ciebie w Studio Światła – profesjonalnym sklepie z oświetleniem.

Oświetlenie salonu w stylu skandynawskim

Styl skandynawski coraz częściej gości w polskich domach. Tutaj idealnie sprawdzą się metalowe, szklane bądź materiałowe lampy świetnie pasujące do minimalistycznego, przytulnego pomieszczenia, w którym najczęściej króluje biel i delikatne beże. Styl skandynawski definiuje lekkie, przyjazne wnętrze. Oświetlenie takiego salonu, choć minimalistyczne, często bywa wysoce dekoracyjne i eleganckie. Po najciekawsze propozycje sprawdź ofertę internetowego sklepu z oświetleniem Studio Światła i wybierz efektowny żyrandol, który rozświetli Twój salon. 

Żyrandol w Twoim salonie – kwestie organizacyjne

Żyrandol dopasowany do stylu i wielkości wnętrza będzie jego idealnym dopełnieniem. Decydując się na tego rodzaju oświetlenie, warto zwrócić uwagę na wytrzymałość sufitu, aby wybrana lampa nie zagrażała bezpieczeństwu domowników i architekturze pomieszczenia. Zrezygnuj więc z tymczasowych rozwiązań i dobierz wagę żyrandola odpowiadającą wytrzymałości elementów mocujących. 

Drugim ważnym parametrem technicznym, który warto wziąć pod uwagę, jest wysokość zawieszenia żyrandola. Wartość ta jest w dużym stopniu zależna od prywatnych upodobań oraz wysokości pomieszczenia – pamiętajmy jednak, że oświetlenie powinno być harmonijne i spójne z pomieszczeniem, nie utrudniając jednocześnie codziennego funkcjonowania. Dlatego kupując w Studio Światła, otrzymujesz wszystkie informacje o produktach, niezbędne do bezproblemowego montażu oświetlenia salonowego. Przekonaj się o jakości produktu!