22 kwietnia 2024

Styl klasyczny w salonie – co warto wiedzieć?

Styl klasyczny w salonie, oraz w każdym innym pomieszczeniu mieszkalnym jest stylem bardzo bezpiecznym, oraz zachowawczym.

Nie podlega on wahaniom mody, ponieważ ze względu na prostotę, elegancję i spokój kojarzy się z ponadczasowością. Poniżej znajdują się wskazówki jak urządzić salon w stylu klasycznym.

Cechy stylu klasycznego

Jeśli chcesz zaaranżować salon w stylu klasycznym, weź pod uwagę:

Szlachetne tkaniny

Meble, które umieścisz w salonie powinny stanowić o najwyższej jakości. Dobrze byłoby, aby wykonane zostały w sposób ręczny, oraz posiadały możliwe zdobienia. W klasycznym salonie popularne są antyki, oraz eleganckie meble w stylu luksusowych krzeseł czy foteli.

Piękno ornamentów

Ornamenty to wyszukane dekoracyjne zdobienia na ścianach, efektowne lustra, oraz dekoracyjne żyrandole. Pięknie wpisują się one w styl klasyczny w salonie, oraz dodają jemu elegancji i szyku.

Wyszukane tkaniny

Użycie tkanin, oraz materiał w salonie w stylu klasycznym powinno być objęte wysoką starannością. Należy użyć tych o najlepszej jakości. Klasyczny styl obejmuje podłogi z marmuru, lub drewna, na których możemy położyć perski dywan. Płytki o drewnianym akcencie również się sprawdzą.

Barwy, użyte do aranżacji wnętrza

Podstawowe barwy klasycznego salonu to różnego rodzaju beże, brązy, kremy, szarości i biele. Używa się jasnych i delikatnych kolorów do urządzania wnętrza, które również nadają eleganckiego wizerunku salonu jako całości.

Jeśli styl klasyczny w salonie nie przypadł Ci do gustu, to tutaj znajdziesz poradnik jak urządzić salon w stylu nowoczesnym.

Podsumowanie artykułu o stylu klasycznym w salonie

Urządzanie salonu w stylu klasycznym nie jest trudne, jedynie trzeba dostosować się do paru wskazówek, które tworzą listę w tym artykule. Klasyczne wnętrze jest ponadczasowe, oraz nie wymaga co rocznych zmian w zakresie podatności na modę.

Jest zawsze eleganckie, spójne, delikatne i harmonijne. Jeśli marzysz o zastosowaniu jasnych barw, lubisz drewniany akcent ten styl jest idealny dla Ciebie.