22 kwietnia 2024

Sztuczki, które ułatwiają pranie

Rodzinne ubrania, pościel, ręczniki… Robienie prania to jedno z zadań, w które inwestujemy najwięcej czasu i wysiłku. Dlatego nigdy nie zaszkodzi zastosować kilku trików, które ułatwiają pracę i pomagają nam osiągnąć optymalne rezultaty w jak najkrótszym czasie.

Czy wiesz jak obsługiwać pralkę?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista, ale jeśli poświęcisz chwilę na zapoznanie się z teorią dotyczącą prawidłowego sposobu korzystania z tego urządzenia, możesz zdać sobie sprawę, że nie robisz tego całkiem dobrze. Zmiana pewnych nawyków podczas robienia prania pomoże Ci osiągnąć lepsze rezultaty i zaoszczędzić czas, a nawet pieniądze.

– Nie należy przeciążać bębna. Pewnie już o tym wiecie, ale jak przychodzi co do czego, to zawsze staracie się wrzucić kilka dodatkowych elementów, żeby zoptymalizować pranie. Ale nie tylko pogorszysz wygląd ubrań, ale bardziej ucierpi na tym Twoja pralka. Nawet jeśli masz urządzenie o dużej pojemności, nigdy nie napełniaj całkowicie bębna. P

– Innym częstym błędem jest używanie większej ilości detergentu niż zaleca producent. Oprócz zwiększenia kosztów, nie uzyskasz czystszych ubrań. Jeśli chodzi o detergenty, więcej nie znaczy lepiej.

Moc octu

Pewnie już wiesz, że ocet jest wielkim sprzymierzeńcem, jeśli chodzi o sprzątanie całego domu. Oprócz tego, że jest skutecznym produktem, ocet jest niedrogi i nie zawiera żadnych substancji chemicznych poza naturalnie występującym kwasem octowym. Dlatego dobrze jest mieć go zawsze w domu.

Kiedy nadejdzie czas prania, dodanie filiżanki octu do pralki pomoże Ci uzyskać idealne ubrania. Szczególnie, gdy są bardzo zabrudzone, ponieważ wzmacnia działanie detergentu, osiągając lepsze rezultaty.

Jeśli dodasz go do płukania, ocet pomoże usunąć resztki mydła z ubrań, dzięki czemu tkaniny będą utrzymane w idealnym stanie. Dodatkowo ubrania będą miękkie i pozbawione zapachu bez konieczności używania płynu do płukania tkanin.

Tajemnica zaginionych skarpetek

Zdarza się to w każdym domu. Podczas robienia prania nierzadko zdarza się, że jedna skarpetka (lub więcej niż jedna) gubi się w pewnym momencie procesu, pozostawiając drugą niedopasowaną na zawsze.

Aby zapobiec powtórzeniu się takiej sytuacji, znajdź siatkowy worek i wypierz w nim skarpetki, zwłaszcza te najmniejsze, dziecięce. Dobrym pomysłem jest również zastosowanie tego typu torby do niektórych delikatnych ubrań, które mniej ucierpią na skutek wirowania.

Białe ubrania, zawsze idealne

Robienie białego prania i osiąganie genialnych rezultatów nie jest takie skomplikowane, zwłaszcza jeśli zastosujesz w praktyce poniższe zalecenia:

– Zacznij od właściwego rozdzielenia ubrań, gdy wkładasz je do pralki. Do bębna wkładaj tylko białe ubrania, bez innych kolorów, choćby nie wiem jak były jasne.

– Unikać wybielaczy. Chociaż wybielacz jest szeroko stosowanym produktem do wybielania ubrań, z czasem włókna tkanin żółkną i niszczą się. Lepiej użyć boraksu, bardzo skutecznego produktu zastępującego wybielacz lub jakikolwiek inny chemiczny wybielacz. Więcej rad dotyczących pielęgnacji ubrań i tkanin znajdziesz w https://klubmody.pl