20 lipca 2024

Jak urządzić pokój młodzieżowy?

Pokój dla nastolatka jest wyjątkowo trudny w aranżacji. Musimy wziąć pod uwagę, że wybrane meble muszą posłużyć na wiele lat i być wyjątkowo użyteczne. Dodatkowo w najczęściej niewielkiej przestrzeni należy zmieścić nie tylko łóżko oraz biurko, ale także niezbędna jest szafa do przechowywania ubrań i meble służące do przetrzymywania rzeczy związanych z hobby.

Praktyczne meble to podstawa

Dlatego tak istotną kwestią jest aby meble w pokoju młodzieżowym nie zajmowały za wiele przestrzeni, a były jednocześnie jak najbardziej praktyczne. Z pomocą mogą przyjść meble kompaktowe, które możemy dowolnie rozkładać w miarę potrzeby. Ciekawym pomysłem jest rozkładana komoda z wyciąganym blatem, który może posłużyć jako biurko, a chcąc mieć więcej przestrzeni możemy go swobodnie złożyć. Innym rozwiązaniem jakie możemy znaleźć są meble dwa w jednym jak np. biurko połączone z łóżkiem piętrowym. Na dole znajdziemy blat z regałami na książki, natomiast wchodząc po drabince znajdziemy się na wygodnym materacu. Takie meble cenione są przez nastolatków dzięki wyjątkowemu designowi.

Jakie kolory mebli wybrać?

Do pokoju młodzieżowego wybierajmy meble w neutralnych kolorach jak biel i szarość. Uzyskamy dzięki temu nowoczesny wygląd i nie będziemy martwić się, że nie dopasujemy ich do reszty pokoju. Nie najlepiej sprawdzą się meble w specyficznych kolorach jak niebieski i zielony, lepiej dopełnić aranżację dodatkami kolorystycznymi, a meble pozostawić w stonowanych barwach. Jak wiadomo w pokoju młodzieżowym raczej nie zdecydujemy się na aranżację w stylu prowansalskim, dlatego te kolory będą odpowiednie. W pokoju młodzieżowym praktycznym rozwiązaniem są również meble na wymiar, które dopasujemy wedle potrzeb nastolatka i możemy stworzyć szereg użytecznych rozwiązań do przechowywania. Takie meble najlepiej sprawdzają się w niewielkich pokojach gdzie ceniony jest każdy wolny centymetr przestrzeni.